صفحه نخست بلاگ زیبایی مو و کاشت مو بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره

بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره


بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره
زیبایی مو و کاشت مو توسط : زیباباش 1401/10/21 3 نظر

آیا به این فکر می‌کنید که موهای سیاه خود را بدون دکلره کردن رنگ کنید؟ پیشنهاد بسیار خوبی است! دکلره کردن مو می‌تواند به شدن به موهای شما آسیب برساند. خوشبختانه، اگر موهای تیره‌ای دارید، مجبور نیستید موهای خود را قربانی کنید. در این نوشتار از زیبا باش بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره را بررسی خواهیم کرد. اگر به سلامت موهای خود اهمیت می‌دهید، تا انتها با ما همراه باشید.

برای آشنایی بیشتر با مراحل مزوتراپی مو کلیک کنید.

چگونه می‌توانم موهای مشکی خود را بدون دکلره رنگ کنم؟

شما می‌توانید موهای مشکی خود را به هر رنگی بدون دکلره رنگ کنید. رنگ‌های قهوه ای روشن، قرمز، قرمز تیره، آبی، سرخابی، بنفش و حتی رنگ‌های روشن تر مانند بلوند بدون استفاده از دکلره امکان پذیر است. فقط به این دلیل که از دکلره استفاده نمی‌کنید، به این معنی نیست که نمی‌توانید به رنگ دلخواه خود برسید.

اگر موهای شما فوق العاده تیره است، باید سخت تلاش کنید تا موهای تیره خود را به اندازه کافی روشن کنید تا رنگ‌های روشن و جسورانه ای داشته باشید که روی موهای تیره تر ماندگار شوند (مگر اینکه از رنگ موقت استفاده کنید). اگر تازه کار هستید یا نمی‌خواهید نتیجه‌ای جسورانه داشته باشید، می‌توانید رنگ‌های ظریف‌تر را امتحان کنید. خبر خوب این است که فرآیند تغییرات رنگ ظریف مو (به عنوان مثال، رنگ‌های سرد) بسیار آسان است و در اکثر موارد به موها (حتی تیره ترین هایلایت‌ها) آسیب نمی‌رساند.

توجه: ذکر این نکته ضروری است که می‌توانید موهای خود را به رنگ تیره تر نیز درآورید. رنگ کردن موهای روشن‌تر اغلب بیشتر از تغییر رنگ‌های روشن‌تر به هایلایت‌های تیره‌تر انجام می‌شود. 

از جایگزین‌های دکلره برای رنگ مو بدون دکلره استفاده کنید.

خوشبختانه، دکلره تنها گزینه ای نیست که می‌توانید برای به روشن کردن موهای خود استفاده کنید. با جایگزین‌های دکلره، همان نتایجی را که اگر موهای خود را دکلره می‌کردید به دست خواهید آورد. در این بخش چند جایگزین دکلره مو آورده شده است که می‌توانید برای رنگ کردن موهای تیره در خانه امتحان کنید.

میزان ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟ کلیک کنید.

رنگ مو بدون دکلره

رنگ موی نیمه دائمی (قرمز روشن، آبی، بنفش و سبز)

اگر می‌خواهید بیشتر مواد شیمیایی را کنار بگذارید و به دنبال براق‌کننده‌ای باشید که در مقابل نور خورشید به خوبی بدرخشد، رنگ موی نیمه دائمی‌ برای شما مناسب است. توجه داشته باشید که تا زمانی که موهای خود را از قبل روشن نکنید، رنگ آن پررنگ و چشم نواز نخواهد بود. ممکن است فقط زمانی بتوانید آن را ببینید که بیرون هستید یا زمانی که خورشید به موهای شما برخورد می‌کند.

اگر موهای شما دارای هایلایت‌های قهوه ای طبیعی باشد، رنگ به تارهای روشن تر می‌رسد و ممکن است در داخل خانه قابل مشاهده باشد. وقتی آماده رنگ کردن شدید، دستورالعمل‌های روی بسته بندی رنگ نیمه دائمی که استفاده می‌کنید را دنبال کنید. در بیشتر موارد، باید رنگ موی نیمه دائمی را به موهای خشک تمیز بزنید، اجازه دهید حدود نیم ساعت روی مو مانده و سپس آبکشی کنید.

اسپری رنگ مو موقت (صورتی نئون، سبز، قهوه‌ای، قرمز و غیره)

گاهی اوقات شما می‌خواهید نتایج سریع با بازده رنگ بالا را داشته باشید، اسپری رنگ موی موقت این امکان را برای شما فراهم می‌کند. این اسپری‌ها به طور ویژه برای قرار گرفتن روی کوتیکول موهای شما فرموله شده اند موهای شما را به طور کامل هایلایت می‌کنند. اسپری‌های رنگ موی موقت را در رنگ‌های مختلف، مانند رنگ‌های پاستلی، رنگ‌های نئون، حتی قهوه‌ای و بلوندهای روشن پیدا خواهید کرد.

مهم نیست موهای طبیعی شما چقدر تیره باشد، اسپری موقت رنگ خود را نشان می‌دهد (حتی روی موهای مشکی و قهوه ای تیره). نکته اصلی که هنگام استفاده از اسپری موقت رنگ مو باید از آن آگاه باشید این است که به دست آوردن نتایج یکنواخت رنگ می‌تواند چالش برانگیز باشد. اگر محصول را به آرامی اسپری نکنید، رنگ بندی مو خراب شده که ممکن است آزاردهنده شود. نکته اصلی این است که هنگام اسپری کردن، قوطی را خیلی نزدیک به موهای خود نگیرید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که اسپری‌های موقت رنگ مو به سرعت محو می‌شوند. بنابراین، هنگام انتخاب روش رنگ مو بدون دکلره، این را در نظر داشته باشید. 

کرم رنگ مو موقت

مانند اسپری رنگ موی موقت، کرم رنگ مو یک گزینه رنگ مو بدون دکلره است که می‌توانید برای تغییر موقت رنگ مو از آن استفاده کنید. موم یا کرم روی موهای شما می‌نشیند و به ساقه موهای شما نفوذ نمی‌کند. برای موهای طبیعی، بهتر است ابتدا موهای خود را مرطوب کنید، کرم رنگ مو را روی مو بمالید و سپس موهای خود را حالت دهید. قبل از شروع دست زدن به موهایتان صبر کنید تا موهایتان کاملا خشک شود.

کرمی را انتخاب کنید که به اندازه کافی لغزنده باشد تا به راحتی روی مو شانه شود. نتایج در استفاده از کرم مو متفاوت است. 

رنگ موی دائمی

گزینه‌های قبلی رنگ مو بدون دکلره که ذکر کردیم موقتی هستند. اگر به دنبال تغییر رنگ طولانی مدت هستید، رنگ موی دائمی را انتخاب کنید. اگرچه بدون آسیب نیست، اما نسبت به مواد شیمیایی خشن، مانند دکلره، برای موها بسیار ملایم تر است. رنگ‌های دائمی باید با یک اکسیدان مخلوط شوند تا رنگدانه موجود از موهای طبیعی شما حذف شود و سپس مولکول‌های رنگ مو در ساقه مو رسوب کنند. تقریباً برای هر رنگ مویی که می‌توانید تصور کنید، رنگ موی دائمی پیدا خواهید کرد، از رنگ‌های طبیعی ظریف گرفته تا رنگ‌های جسورانه و پر جنب و جوش.

ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره

توجه داشته باشید که ما هیچ رنگ دائمی را توصیه نمی‌کنیم. در حالی که همه آنها بد نیستند، بسیاری از آنها نتایج رنگی غیرقابل پیش بینی ایجاد می‌کنند و حتی می‌توانند موهای شما را خراب کنند. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ موی حرفه ای استفاده کنید و آن را با یک نرم کننده مو با کیفیت ترکیب کرده تا نتیجه رنگی یکنواخت بدون آسیب دیدگی داشته باشید. برخی از بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره که می‌توانید انتخاب کنید به صورت زیر است:

ترکیب های رنگ مو بدون دکلره

رنگ موی شکلاتی

یک رنگ موی پرطرفدار دخترانه که برای دست یابی به این رنگ مو، از ترکیب زیر استفاده کنید:

·        رنگ مو کاکائویی شماره 7.07

·        اکسیدان 9 درصد

·        رنگ مو دودی شماره 6.1

برای ساخت این رنگ از رنگ کاکائویی بیشتری نسبت به دودی استفاده کنید.

رنگ مو بیسکویتی

این فرمول یک ترکیب عالی بدون دکلره است. برای دست یافتن به این ترکیب، از مواد زیر استفاده کنید:

·        رنگ مو بلوند طلایی شماره 8.3

·        رنگ مو بلوند دودی متوسط شماره 7.1

·        اکسیدان 9 درصد

میزان رنگ بلوند دودی باید 3/2 بلوند طلایی باشد.

رنگ مو شکلات فندوقی

یک رنگ تیره جذاب که بدون دکلره قابل پیاده سازی است. برای دستیابی به این رنگ به ترکیبات زیر نیاز خواهید داشت:

·        رنگ مو شکلاتی شماره 6.65

·        رنگ مو فندقی شماره 6.42

·        اکسیدان 9 درصد

رنگ موی زیتونی

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در بین خانم‌های ایرانی رنگ مو زیتونی است. برای دستیابی به این رنگ از ترکیب زیر استفاده کنید:

·        واریاسیون های سبز و نقره ای (هر کدام به اندازه یک بند انگشت)

·        رنگ موی زیتونی با شماره های 5، 90.01 و 10

·        اکسیدان 9 درصد

رنگ مو عسلی

یکی از ترندهای محبوب در سال‌های اخیر، رنگ موی عسلی است. برای دستیابی به رنگ موی عسلی به ترکیبات زیر نیاز دارید:

·        واریاسیون 000

·        اکسیدان 12

ابتدا از این ترکیب استفاده کنید، پس از 40 الی 60 دقیقه که موهای خود را شستید، از ترکیب زیر استفاده کنید:

·        رنگ موی شماره 9

·        واریاسیون طلایی

·        رنگ موی دودی شماره 9.2

·        اکسیدان 9 درصد

 رنگ موی کاراملی

یکی از پرطرفدارترین رنگ موهای سال‌های اخیر که برای هر فصلی مناسب است. اگر به رنگ مو کاراملی علاقه دارید، از ترکیبات زیر استفاده کنید:

·        رنگ موی کاراملی شماره 8

·        رنگ موی نسکافه ای کمی 

·        رنگ موی نچرال شماره 5 

·        اکسیدان 3 یا 6 درصد

رنگ مو شرابی

یکی از منحصربه فردترین رنگ موهای زنانه رنگ موی شرابی است. اگر دوست دارید موهای خاص و شرابی رنگ بدون دکلره داشته باشید از ترکیبات زیر استفاده کنید:

·        رنگ موی V2 یا رنگ موی شرابی بنفش

·        رنگ موی شرابی شماره 3.6 

·        اکسیدان 9 درصد  

بهترین روش رنگ مو بدون دکلره

در این نوشتار ما چندین گزینه بدون دکلره را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید برای رنگ کردن موهای خود امتحان کنید. به هر حال این شما هستید که بهترین روش را برای خود انتخاب می‌کنید. اگر تمایل دارید، رنگ موی دائمی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره دائمی استفاده کنید. ترکیبات دائمی دیگری نیز وجود دارد، اگر با آن‌ها آشنایی دارید، در قسمت نظرات همین پست از زیبا باش معرفی کنید.


3 دیدگاه
 • زیبا
  • زیبا
  • 1401/10/24

  برای اینکه زردی مو بعد از دکلره از بین بره چی به موهامون بزنیم ؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/10/24

   برای از بین بردن زردی مو رنگ شده و دکلره شده چند روش طبیعی (مانند استفاده از آب لیمو، سرکه سیب، جوش شیرین و...) وجود دارد، که امتحان کردنشان ضرری ندارد.

 • نازنین احمدی
  • نازنین احمدی
  • 1401/10/30

  دستور ترکیب رنگ شکلاتی فندوقی رو میگید لطفا

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.