صفحه نخست بلاگ خدمات ناخن کوتیکول ناخن چیست و چه وظیفه ای دارد؟

کوتیکول ناخن چیست و چه وظیفه ای دارد؟


کوتیکول ناخن چیست و چه وظیفه ای دارد؟
خدمات ناخن توسط : زیباباش 1401/11/02 1 نظر

 کوتیکول ناخن چیست و کجای ناخن قرار دارد؟

کوتیکول پوستی نرم و مرطوب و بی رنگ در محل رویش ناخن ها است که نقش آن حفظ سلامت ناخن ها میباشد. مهمترین وظیفه آن جلوگیری از ورود میکروب به ریشه ناخن ها میباشد. ناخنکار شما باید مراقب این قسمت حساس ناخن های شما باشد و با دقت کار خود را انجام دهد زیرا هنگام انجام اینکار بعضی مشتریان از اینکه ناخواسته گوشه های ناخن آنها  بریده میشود و باعث خون اومدن میشود رنج میبرند.

آرایش ناخن دست و پا

سالن خدمات زیبایی ناخن دست یا مانیکور و زیبایی ناخن پا یا پدیکور با بهترین روش ها  به دستان و پا های خانم ها زیبایی میبخشد.

کوتیکول

اهمیت دادن به ناخن ها

اهمیت به اعضای بدن در خانم ها به طور زاتی از زمانی که متولد میشوند وجود داشته و از قدیم روش های انجام مانیکور و پدیکور ابتدا در منزل با ابزار ساده مثل ناخن گیر و سوهان ناخن انجام میشده و بعد ها با پیشرفت و بروز شدن عموم مردم اینکار در سالن های زیبایی با بهترین امکانات صورت میپذیرد.

مراکز معتبر انجام خدمات ناخن

انتخاب بهترین مراکز یکی از مهم ترین کار های شماست که باید علاوه بر تحقیق درباره آن میبایست نمونه کار های زنده  آن مراکز یا سالن های زیبایی را هم از نزدیک دیده باشید.

برای خواندن روش های مانیکور ناخن کلیک کنید

چرا باید مانیکور کنیم؟

مانیکور باعث میشود لاک دستان شما زیبا تر و تمیز تر دیده شوند و حتی ماندگاری بیشتری هم داشته باشند زیرا در انجام مانیکور تمامی کوتیکول های اطراف ناخن شما با استفاده از انبر های مخصوص ناخن توسط مانیکوریست بریده میشود. و باعث میشود صدف ناخن های شما گردی خود را حفظ کنند و همچنین هنگام لاک زدن هم لاک روی کوتیکول ها نمیماند و محکم تر خود را روی ناخن مشتری نگه میدارد.

وظیفه کوتیکول

چرا کوتیکول ها را باید کند؟

کوتیکول ها بخشی از قسمت های نرم و تر ناخن هستند که پس از لاک زدن این مرطوب بودن باعث عدم استقامت لاک روی ناخن ها میشود از این رو برای انجام اصولی و زیبا باید کوتیکول ها کاملا مرتب شده و با سوهانی نرم روی ناخن ها کشید که کمی زبر شده و لاک به خوبی روی ناخن بخوابد و استحکام خود را حفظ کند.

اهمیت کوتیکول

از این موضوع که کوتیکول قسمت مهمی از ناخن هست قافل نشویم شما بهتر است که ناخن کار شما کوتیکول هارا نکند و فقط به سمت ریشه به عقب بزند تا کوتیکول ها از بین نروند.

دارو هایی نیز برای تقویت کوتیکول در داروخانه ها موجود است.

چگونه مانیکوریست کوتیکول ها را جدا میکند؟

مانیکوریست با ابزار مخصوص ناخن اینکارا انجام میدهد ابتدا با انبر آنهارا قیچی کرده و سپس با یک ابزار فلزی قلم مانندکوتیکول هارا به سمت عقب میراند و به سمت ریشه ناخن هدایت میکند.

با زیبایی ناخن بیشتر آشنا شوید

1 دیدگاه
  • زیبا
    • زیبا
    • 1401/11/08

    چرا کوتیکول روی ناخن وجود دارد ؟

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.