کاشت ناخن دست


کاشت ناخن دست
خدمات ناخن توسط : زیباباش 1400/07/27 10 نظر

میتوان گفت همه خانم ها علاقه زیادی به مسائل آرایشی و بهداشتی و زیبایی ظاهری خود دارند و به این موضوع اهمیت ویژه ای میدهند؛ امروزه کاشت ناخن یکی از مواردی هست که اکثر خانم ها و دختران جوان طرفدار آن هستند، البته که بسیاری دیگر هم برای زیبایی دستانشان به سالن های زیبایی میروند تا فقط مانیکور دست را انجام دهند.

مانیکور دست چیست؟

مانیکور دست جهت مرتب کردن ناخن ها و رسیدگی به آنها انجام میشود که با اینکار پوست های اضافه ناخن را که به آن کوتیکول هم میگویند میگیرند و ناخن طبیعی را سوهان میکشند برای آشنایی بیشتر با این فعالیت میتوانید در بخش خدمات ناخن با این موضوع بیشتر آشنا شوید.


بیشتر بخوانید آموزش پدیکور ناخن برای خانم ها 


چگونه به ناخن رسیدگی کنیم؟

از طرفی رسیدگی به ناخن های دست و ناخن های پا یک مسئله روتین است و هر چند وقت یک بار نیاز دارد که  برای اینکه زیبایی و استحکام ناخن ها از دست نرود با مراجه به سالن های زیبایی و مراکز کاشت ناخن جهت رسیدگی به ناخن خود اقدام کنند.

همین امر موجب شده که بازار کاشت ناخن و ترمیم ناخن داغ شود و بسیاری از افراد تصمیم به یادگیری این حرفه و کسب در آمد از این راه کنند. بدین جهت در این مقاله به صورت گام به گام و اصولی به آموزش کاشت ناخن و مباحث مربوط  در حوزه کاشت ناخن پرداخته شده است.
به طور کلی کاشت ناخن به دو روش کاشت با قالب و کاشت با قلم انجام میشود

دلایل استفاده از کاشت ناخن

کاشت ناخن در کشور ایران رواج زیادی پیدا کرده است. کسانی که به کاشت ناخن مبادرت می ورزند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند. نداشتن ناخن مستحکم و ایجاد ظاهر زیبا برای ناخن ها، از دلیلی برای انجام کاشت ناخن است. اما بیشتر افرادی از این روش استفاده می‌کنند که ناخن‌های طبیعی مستعدی برای رشد ندارند و ناخن های آنها بسیار نازک و شکننده است.

ناخن با رنگ های تابستانی

 کاشت ناخن به روش قالب

در نوع کاشت قالبی که نوع بی کیفیت و در عین حال آسوده ترین کاشت ناخن می باشد باید ناخن ها کمترین تماس را با آب داشته باشند. در این روش تیپ یا همان ناخن مصنوعی از زیر ناخن با چسب ناخن چسبانده می شود و تا اندازه دلخواه کوتاه می شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را می زنند بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می کند و بعد از آن سوهان برقی استفاده میشود . معمولا کاشت قالب به افرادی که زمان کمتری برای رسیدگی به ناخن هایشان دارند توصیه می شود.

کاشت ناخن به روش  قلم

کاشت ناخن با قلم  نوع دیگری از کاشت ناخن می باشد. کاشت ناخن پودری بسیار زمان بر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت و نیم زمان می برد و هر انگشت به صورت مجزا نیاز به سوهان کشی برقی دارد. این کاشت به افرادی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی شود. اما بهترین نوع کاشت همین نوع کاشت ناخن با قلم می باشد.

ناخن کاران عزیز باید در نگهداری قلم خود بسیار دقت کنند و هر بار پس از کار آن را با محلول شستوشوی قلم شسته و آن را در جای مخصوص خود قرار دهند.

کاشت قلم را به دو صورت میتوان انجام داد

1 - کاشت با استفاده از تیپ

کاشت ناخن با استفاده از تیپ

2- کاشت با استفاده از فرمر

کاشت ناخن با استفاده از فرمر

معرفی تیپ و فرمر

تیپ کاشت ناخن : برای کاشت ناخن از تیپ استفاده میشود، این وسیله شبیه به ناخن مصنوعی هست با تفاوت اینکه تیپ به نوک ناخن با چسب بسیار قوی و مخصوص کاشت ناخن میچسبد و روش استفاده از آن به این صورت میباشد در نهایت مواد روی صدف ناخن و تیپ قرار میگیرد.

فرمر ناخن: وسیله ای هست که میتوان کاشت را با آن انجام داد، برای استفاده از آن باید قسمت وسط آن را جدا کرده و دور ناخن پیچیده و مواد گذاری را روی آن انجام داد این وسیله نقش تیپ را ایفا میکند، بهتر است که برای کل ناخن ها از فرمر استفاده نشود، ناخن کار های ماهر فقط برای ناخن های شکسته از آن استفاده میکنند.

انواع مدل های کاشت ناخن

همه مدل هارا میتوان با هر دو روش بالا انجام داد که در ادامه بعضی مدل های محبوب را معرفی میکنیم:
کاشت ناخن به روش بیبی بومر، کاشت ناخن به روش فرنچ، کاشت ناخن انواع گریم، کاشت ناخن به روش ژلیش

کاشت ناخن آکواریوم:

در این روش با استفاده از دو تیپ ناخن و مقداری اکلیل و یک قطره آب میتوان روی ناخن یک آکواریوم بسیار کوچک و زیبا درست کرد که با تکان خوردن دست ها این اکلیل ها روی ناخن متحرک هستن و حس جالب و خوبی به خانم ها میدهد.

کاشت ناخن اکلیلی:

در این روش ناخن کاران با استفاده از اکلیل و چسب ناخن و گاهی اوقات با استفاده از ژل ناخن طرح های زیبایی روی ناخن ایجاد میکنن که یکی از انها فرنچ اکلیلی است.

کاشت ناخن گیاهی:

در این روش کاشت ناخنکاران با استفاده از مواد جدیدی که در بازار آمده برای دستانی که ناخن های حساس دارد کاشت ناخن و خدمات ناخن را ارائه میدهند و این مواد با الیاف طبیعی با بکار گیری مواد گیاهی این حساسیت روی دستان خانم هارا کمتر کرده و بسیار روش مناسبی برای ناخن هایی با صدف های حساس است.

کاشت ناخن قالبی:

در این روش قالب هایی وجود دارد که ناخنکار مواد را روی قالب قرارداده و سپس آن را به اندازه دو دقیقه روی ناخن مشتری قرار میدهد و سپس با ضربه ای بسیار سبک و آرام آن را جدا کرده این روش خیلی روش تمیزی است اما تنها مشکل آن این است که ناخن ها مقاومت زیادی در این روش ندارند و در معرض هوا گرفتگی هستند که این مورد قابل توجه بسیاری از مشتریان ناخن است.

کاشت ناخن دیپینگ:

این روش از کاشت بدون استفاده از لیکوئید میباشد و روشی ناشناخته و متفاوتی است که در بین خانم ها طرفدار زیادی ندارد.

کاشت ناخن میکس:

این روش کاشت ناخن طرفداران زیادی دارد زیرا علاوه بر استفاده از کاشت پودی در مرحله آخر از تاپ شاین هم استفاده میشود و شفافیت و درخشندگی زیادی به ناخن ها میبخشد.

کاشت ناخن بیبی بومر

روش کاشت ناخن بیبی بومر، که در بین بانوان خوش سلیقه ایرانی محبوبیت بسیار زیادی دارد.
در بیبی بومر سر سفید ناخن هایتان با بستر ناخن که به رنگ های صورتی یا گلبهی است، ترکیب می شود. از آن جایی که در این نوع خاص از کاشت ناخن انتهای آن به رنگ خود ناخن تبدیل میشود و باعث میشود با شد ناخن ها، طراحی بیبی بومر ناخن زیبایی خود را از دست نداده و بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. به این روش از دو رنگ پودر که یکی به صورت ثابت برای سر ناخن مزنیم سفید هست و دیگر صورتی یا گلبهی استفاده میشود هایلایت هم گفته میشودمراحل کاشت ناخن نتیجه ای که به دست می آید، از هر نوع  کاشت ناخن دیگری قطعا زیباتر است.

کاشت ناخن بیبی بومر

کاشت فرنچ دائم

روش کاشت فرنچ دائم مشابه کاشت بیبی بومر میباشد با اختلاف اینکه در کاشت فرنچ رنگ های صورت و سفید کاملا تفکیک شده مواد گذاری میشوند.

کاشت فرنچ دائم

کاشت ژلیش ناخن

در این مدل کاشت مواد ژل به صورت آماده خریداری می شود و بعد از مواد ضد قارچ روی ناخن می گذارند و ناخن را در دستگاه یووی قرار می دهند تا خشک شود.

فرم دهی به ناخن ها

فرم ناخن هارا با توجه به فرم دست ها میتوان انتخاب کرد اما این مورد کاملا سلیقه ای است، برای مثال ناخن های کشیده و نوک تیز به دستان تپل با انگشتان کوچک تر مناسب است و دستان کشیده ناخن های کوتاه را می طلبد.

فرم ناخن ها


انجام کاشت ناخن در صورت عدم آموزش می تواند خطر آفرین باشد. پس برای انجام کاشت ناخن ابتدا نیاز به آموزش و بررسی تمام مراحل انجام آن را دارید. اگر حوصله به خرج بدهید و مراقب باشید می توانید مانند یک فرد حرفه ای برای کاشت ناخن اقدام کنید. تنها وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن چند مواد و لوازم ناخن مصنوعی از فروشگاه می باشد.

    خرید لوازم کاشت ناخن
    آماده سازی پودر کاشت
    زیرسازی
    استفاده از پرایمر ناخن
    چسباندن ناخن
    تهیه پودر ناخن
    مرحله آخر کاشت ناخن


جهت مشاهده و آشنایی با لوازم کاشت ناخن روی قسمت آبی لوازم کاشت ناخن کلیک کنید.


عوام ایجاد قارچ ناخن چیشت؟

1 - رعایت بهداشت ناخن

یکی از نکات مهمی که در کاشت و ترمیم ناخن باید رعایت شود، رعایت مسائل بهداشتی هست که ناخنکاران باید بسیار به این موضوع اهمیت دهند قبل از مرحله آماده سازی بیس ناخن میبایست دستان زیبا جو  شسته شود و بعد با اسپری کلیر روی سطح ناخن ها اسپری شود اینکار انجام میشود تا آلودگی و میکروب زیر مواد کاشت باقی نماند

2 - روش صحیح انجام کاشت

از اهمیت بالایی برخوردار است که مراحل انجام و نحوه موادگذاری به درستی انجام شود اگر این مرحله به خوبی انجام نشود و میزان برداشتن لیکوئید متناسب با میزان پودر نباشد داخل مواد حباب بوجود می آید که باعث هوا میشود وایجاد هوا یکی از دلایل ایجاد قارچ ناخن میباشد پس باید دقت داشته باشید که ناخن های خودرا به ناخنکار با تجربه و متخصص بسپارید.

3-دیر مراجعه کردن برای ترمیم ناخن

یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد قارچ ناخن میشود عدم مراجعه به موقع برای ترمیم بعدی هست اگر زمان ترمیم خیلی طولانی شود علاوه بر اینکه ممکن است ناخن ها لب پر شوند باعث ضعیف شدن آنها نیز میشود و حتی ممکن است در حین انجام کار های روزمره باعث ضربه و یا هوا گیری شود.

دلایل شکستگی ناخن کاشت

اینکه بعد از انجام کاشت باید به آرامی  کارهایمان را انجام دهیم و مراقب ناخن هایمان باشیم امری طبیعی و حائز اهمیت است اما موارد دیگری هم میتواند دلایل شکستگی ناخن شود که در ادامه گفتیم.

1 - ضخامت ناخن

جهت جلوگیری از شکستگی و لب پر شدن، ناخنکارمحترم باید توجه داشته باشد که در مرحله آخر که سوهان کشی نام دارد نباید قسمت نوک ناخن هارا بیش از حد نازک کند و اینکه بتواند ضخامت آن را جوری تنظیم کند که هم ناخن کلفت دیده نشود و هم مقاومت کافی را داشته باشد بستگی به مهارت ناخنکارتان دارد.

2 - نحوه مواد گذاری

یکی دیگر از عوامل مهمی که قبلا هم درباره جلوگیری از هوا و حباب گفته شد میزان متناسب مواد و لیکوئید هست که این مورد هم بستگی به سابقه کار و مهارت ناخن کار بستگی دارد اگر میزان این دو متناسب با هم نباشد باعث عدم مقاومت ناخن هایتان میشود و ممکن است شکسته شود.

3 - جویدن ناخن ها

افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند با اینکار باعث ایجاد رطوبت در ناخن خود میشوند و این امر موجب ضعیف شدن و شاید ناک تر شدن ناخن شوند و در نهاید این کار یکی از دلایل شکستگی ناخن میباشد.

4- بیماری پسوریازیس

این بیماری باعث ضعف ناخن، پوسته پوسته شدن، چند شاخه شدن،خورد شدن وشکسته شدن ناخن میشود.

ضعیف شدن ناخن

بعضی افراد بر این باورند که با انجام کاشت ناخن به مدت طولانی بالای یک سال باعث ضعیف شدن ناخن ها میشود که این باور نادرست است و روند رشد ناخن ها به عوامل بیرونی ارتباطی ندارد و تقویت ناخن ها با خوردن داروهایی که برای ناخن هستند و مواد غذایی که کلسیم داشته باشد، امکانپذیر میباشد.

10 دیدگاه
 • مینا
  • مینا
  • 1400/08/23

  لطفا بهترین آموزشگاه های کاشت ناخن رو معرفی کنید ممنونم

  • مدیر سایت
   • مدیر سایت
   • 1401/01/28

   در آینده نزدیک معرفی خواهیم کرد

 • ساناز علیپور
  • ساناز علیپور
  • 1401/03/01

  برای جلوگیری از قارچ گرفتگی ناخن چه کار کنیم ؟ آیا حمام زیاد باعث قارچ ناخن میشود؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/03/17

   دوست عزیز حمام رفتن چه زیاد و چه کم باعث قارچ ناخن نمیشود

 • Mrlika z
  • Mrlika z
  • 1401/03/17

  لوازم کاشت ناخن را از کجا تهیه کنیم ؟؟ آیا آموزش هم میدید در سایت ؟؟؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/03/17

   دوست عزیز علاوه بر فروشگاه های آنلاین مرکز لوازم آرایش و ناخن خیابان مروی در تهران میباشد.

 • الهام
  • الهام
  • 1401/10/17

  کسانی که ناخن هاشون رو میخورن چه راهکاری برای ترک این عادت وجود دارد براشون که دیگه ناخن نخورن؟؟ آیا این ناخن خوردن از عصبانیت هست ؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/10/17

   جویدن ناخن یکی از اختلالات وسواس و عصبی است که در گروه‌های مختلفی از افراد رایج است. برای ترک آن روش های زیادی وجود دارد.

 • نازی
  • نازی
  • 1401/10/24

  لاک بیبی بومر رو چطور بزنیم با ایر براش یا با قلم ؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/10/24

   دستگاه ایربراش ناخن یکی از مدرن ترین دستگاه ها در طراحی و دیزاین ناخن است. کار با قلم ایربراش بسیار ساده و راحت می باشد .

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.