صفحه نخست بلاگ سایر جراحی‌های زیبایی بررسی کشیدن پوست ران یا همان لیفت ران (تایوپلاستی)

بررسی کشیدن پوست ران یا همان لیفت ران (تایوپلاستی)


بررسی کشیدن پوست ران یا همان لیفت ران (تایوپلاستی)
سایر جراحی‌های زیبایی توسط : زیباباش 1401/10/17 4 نظر

افزایش سن، زایمان و کاهش وزن قابل توجه، ممکن است باعث تغییر بسیار زیادی در زندگی و ظاهر بدن شود. این تغییر ظاهر در بسیاری از نقاط بدن به خصوص در ران‌ها بیشتر خود را نشان داده به طوری که پوست ران دچار شل شدگی و افتادگی می‌شود. شلی و افتادگی پوست را نمی‌توان با ورزش یا رژیم غذایی برطرف کرد، بنابراین اگر به تازگی کاهش وزن داشته‌اید و پوست شما شل شده است، فقط روش‌های کشیدن پوست ران یا همان لیف ران (تایوپلاستی) می‌تواند کمک کننده باشد.

در این نوشتار از زیبا باش در مورد این روش زیبایی صحبت کرده و روش تایوپلاستی (Thigh Plasty) را بررسی کرده‌ایم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید به ظاهری زیبا و مورد علاقه خود دست یافته و آنگونه که شایسته آن هستید زندگی کنید. 

لیفت ران یا تایوپلاستی چیست؟

گوشت و پوست اضافی همان چیزی است که پس از از دست دادن وزن و چربی بسیار زیاد در بدن باقی می‌ماند. این مشکل پس از جراحی‌های چاقی و برداشتن چربی اضافه بدن نیز رخ می‌دهد. با اطاعت از نیروی جاذبه، بیشتر این پوست شل تمایل به جمع شدن در اطراف ران‌ها دارد. لیفت ران یا تایوپلاستی تنها راه خلاص شدن از شر پوست اضافی و دستیابی به نتایج طولانی مدت است. کشیدن پوست ران، به اصلاح شدیدترین موارد شلی و افتادگی پوست کمک می‌کند. اغلب بیماران با استفاده از لیفت ران یا تایوپلاستی دچار تحولات بسیاری می‌شوند.

لیفت ران پا 

مزایای کشیدن پوست ران

عمل جراحی تایوپلاستی نیاز به مهارت زیادی دارد، شما برای انجام این عمل، لازم است به یک متخصص زیبایی در این زمینه مراجعه کرده تا در نهایت بهترین نتایج را دریافت نمایید. از مزایا و فواید کشیدن پوست ران یا همان لیفت ران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        داشتن پاهای جذاب که متناسب با چارچوب بدن شماست

·        افزایش ظاهر عضلانی

·        کاهش پوست شل و افتاده

·        کاهش اصطکاک بین پاها

·        کاهش زخم و تحریک ناشی از اصطکاک

·        افزایش بهداشت پا

·        کاهش بروز عفونت‌های ناشی از اصطکاک و افتادگی پوست

چه کسانی برای لیفت ران مناسب هستند؟

کاندیدای ایده آل باید بداند که لیفت ران (Thigh Lift) مرحله مهمی در ایجاد تحول و افزایش ظاهر مناسب است. مطمئناً قبل از لیف ران باید برای آن آماده باشید، زیرا به وزن هدف ایده آل خود رسیده و حداقل شش ماه تا یک سال آن را حفظ کرده اید. توجه داشته باشید که اگر به تازگی این تحت عمل تایوپلاستی قرار گرفته‌اید، نباید پس از عمل، باردار شوید. لیفت ران علائم پیری را در قسمت تحتانی شما معکوس می‌کند، اگرچه بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که با افزایش سن، پوست همچنان شل شود.

کاندیدای ایده آل یک فرد غیرسیگاری با سلامت کلی است. سبک زندگی آن‌ها باید شامل یک رژیم غذایی معقول و ورزش منظم باشد. اهمیت این عوامل را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا تأثیر قابل توجهی بر آمادگی شما برای جراحی و قابل اعتماد بودن نتایج دارند.

انواع لیفت ران

به طور کلی سه نوع جراحی ران وجود دارد:

 • ·        لیفت داخلی ران که در این روش پوست داخل ران کشیده می‌شود.
 • ·        لیفت داخلی ران که پوست و چربی قسمت بالای داخلی ران هدف قرار می‌گیرد.
 • ·        لیفت دو طرفه ران که بر روی پوست جلو و خارج ران کار انجام می‌شود.

در دو روش جراحی داخلی ران معمولاً عمل به صورت سرپایی و با بیهوشی عمومی یا بیهوشی اپیدورال انجام می‌شود، اما لیف دو طرفه ممکن است نیاز به یک شب اقامت در بیمارستان داشته باشد. بسته به نوع لیفت ران و ناحیه تحت درمان، الگوی برش متفاوت است. رایج ترین تکنیک لیفت ران با برشی در ناحیه کشاله ران شروع می‌شود. در طول جراحی:

 • ·        پوست و یا چربی برداشته می‌شود.
 • ·        بافت زیرین تغییر شکل داده و سفت می‌شود.
 • ·        پوست باقی مانده بلند شده، صاف و در محل برش بخیه می‌شود.

جراحی کشیدن پوست ران معمولاً 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

مراقبت ها قبل از عمل لیفت ران

جراح زیبایی یک معاینه کامل از ران‌های شما، از جمله هر گونه مشکل دامنه حرکتی انجام می‌دهد. علاوه براین، در مورد هرگونه جراحت یا جراحی قبل از عمل سوال می‌پرسد. جراح سلامت کلی شما را ارزیابی کرده و به دنبال علائمی است که می‌تواند باعث عوارض شود، مانند:

·        خونریزی یا لخته شدن خون

·        فشار خون

·        سابقه اسکارهای سخت ناشی از جراحی‌های قبلی

بهتر است قبل از لیفت ران با پزشک خود در مورد موضوعات زیر صحبت کنید:

·        نگرانی‌های خود در مورد پوست اضافی روی ران

·        گزینه‌های دیگر برای کشیدن پوست ران، مانند لیپوساکشن

·        اهداف شما و آنچه از جراحی انتظار دارید. 

بهبودی پس از عمل کشیدن پوست ران

داروهای ضد درد و داروهای ضد التهاب معمولاً در طول دوره بعد از تایوپلاستی تجویز می‌شوند. پس از عمل، ممکن است کبودی، تورم و درد در ناحیه جراحی داشته باشید. برای به حداقل رساندن تورم و سریع فرآیند بهبودی باید از لباس‌های گشاد استفاده کنید. ممکن است برای جمع‌آوری مایعات اضافی و کاهش خطر عفونت، لوله‌های تخلیه در محل داشته باشید. بهتر است پس از لیفت ران فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

·        در 24 تا 48 ساعت اول پس از تایوپلاستی در ناحیه ران درد خواهد داشت.

·        در هفته اول باید پاهای خود را بالا نگه دارید.

·        می‌تواند در چند روز اول پس از جراحی دوش بگیرد.

·        می‌توانید پس از چهار تا پنج روز از خانه خارج شوید.

·        باید فعالیت بدنی سریع را تا چهار هفته پس از جراحی محدود کنید. همانطور که فعال تر می‌شوید، ممکن است متوجه تورم در مچ پا شوید.

به احتمال زیاد می‌توانید ظرف 7 تا 10 روز به سر کار بازگردید و بعد از 4 تا 6 هفته فعالیت بدنی را از سر بگیرید. در حالی که جای زخم وجود دارد، این زخم‌ها به مرور زمان محو شده و از بین می‌روند.

کشیدن پوست ران 

خطرات جراحی لیفت ران

عمل کشیدن پوست ران، یک جراحی بزرگ برای سفت کردن پوست بالای ران است اما پوست شل ساق پا را اصلاح نمی‌کند. به همین دلیل ممکن است محل برخورد پوست تازه سفت شده بالای ساق با ساق پا مشخص باشد. لیفت ران همچنین شامل یک اسکار دائمی است که ممکن است کاملاً قابل مشاهده باشد. علاوه بر این خطرات پس از جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

·        تورم پا که این اغلب با گذشت زمان بهبود می‌یابد، اما گاهی اوقات می‌تواند باعث ادم لنفاوی مادام العمر شود.

·        بهبودی آهسته در چین کشاله ران، جایی که رطوبت جمع شده و حرکت باعث اصطکاک ناشی از حرکت می‌شود.

·        استفاده طولانی مدت از پانسمان‌های گازی برای کمک به التیام بخشی زخم

·        عفونت و خونریزی، که اغلب این موارد نادر هستند.

به طور کلی لیفت ران برای همه مناسب نیست. خطرات شما ممکن است بیشتر یا متفاوت از خطرات دیگران باشد. جراح پلاستیک شما تمام خطرات و عوارض احتمالی را قبل از جراحی با شما بررسی می‌کند. 

هزینه لیفت ران چقدر است؟

لیفت ران یک عمل زیبایی شناسی محسوب می‌شود که معمولاً تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نمی‌گیرد. با این حال، بسیاری از جراحان طرح‌های پرداخت و گزینه‌های تامین مالی برای آن ارائه می‌دهند، بنابراین مهم است که قبل از عمل به خوبی در مورد این هزینه‌ها و نحوه پرداخت تحقیق کنید. ممکن است لازم باشد هزینه‌های اضافی مربوط به این عمل، از جمله هزینه‌های مربوط به بیهوشی، تسهیلات، داروها و موارد دیگر را نیز بررسی کنید.

به طور کلی هزینه تایوپلاستی ممکن است بسته به محل زندگی شما، نوع لیفت ران که انتخاب می‌کنید و تجربه کلی جراح شما متفاوت باشد. مهم است که به خاطر هزینه زیاد به یک پزشک غیرمتخصص و بی تجربه مراجعه نکنید. استفاده از جراح بی تجربه ممکن است خطر بروز عوارض جانبی و نتایج نامطلوب را افزایش دهد که در طولانی مدت هزینه بیشتری برای شما به دنبال خواهد داشت.  

کجا می‌توانیم یک جراح واجد شرایط برای لیفت ران پیدا کنیم؟

قبل از انجام لیفت ران، مهم است که از یک جراح زیبایی معتبر و با تجربه کمک بگیرید. در حالت ایده‌آل، پزشک متخصص دارای گواهی هیئت مدیره بوده و در کشیدن پوست ران یا همان لیفت ران، متخصص خواهد بود. یک پزشک متخصص باتجربه تمامی جزئیات و عوارض احتمالی بعد از عمل را به خوبی برای شما شرح داده، همچنین نمونه کارهای خود را که شامل عکس‌های قبل و بعد از عمل است به شما نشان می‌دهد.

در مشاوره اولیه، مطمئن شوید که در مورد تجربه خاص جراح و همچنین خطرات احتمالی بر اساس مشخصات سلامت فردی خود سؤالات لازم را می‌پرسید. یافتن یک جراح با تجربه در انجام انواع مختلف لیفت ران برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن با حداقل عوارض ضروری است. 

شاخص توده بدنی من 

4 دیدگاه
 • عسل
  • عسل
  • 1401/10/18

  پوست ران ها شل شود چه کاری باید انجام بدیدم ؟ من چندین ساله که ورزش میکنم اما متاسفانه پوست شل دارم و همیشه این مشلک شد بودن بدن رو دارم راهی برای سفت کردن پوست و دارید؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/10/24

   برای درمان شل شدن و افتادگی پوست شکم معمولا عمل جراحی کشیدن پوست شکم انجام می دهند. همچنین می توان ازدستگاه RF یا رادیو فرکوانسی برای درمان شلی و افتادگی پوست بدن استفاده کرد.

 • مونا
  • مونا
  • 1401/10/24

  آیا ورزش تی آر ایکس برای جمع شدن گوشت و پوست ران و شل بودن بدن مناسب هست؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/10/24

   یکی از راه های بهبود شل شدن پوست ران ورزش است

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.