صفحه نخست بلاگ سایر جراحی‌های زیبایی عمل زیبایی واژن؛ بررسی معایب و مزایای آن

عمل زیبایی واژن؛ بررسی معایب و مزایای آن


عمل زیبایی واژن؛ بررسی معایب و مزایای آن
سایر جراحی‌های زیبایی توسط : زیباباش 1401/11/03 0 نظر

ظاهر صورت و بدن شما تنها چیزهایی نیستند که در طول سال‌ها تکامل می‌یابند. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید یا از شنیدن آن تعجب کنید، واژن شما هم پیر می‌شود و ممکن است از نظر ظاهر و عملکرد تغییر کند. بسته به تجربه شخصی شما، این تغییرات می‌تواند بر بسیاری از زمینه‌های زندگی شما تأثیر منفی بگذارد، این احساسات از ایجاد احساس ناامنی و عدم اعتماد به نفس گرفته تا احساس نارضایتی در روابط صمیمانه متفاوت است.

خوشبختانه، گزینه‌هایی برای کمک به بازگرداندن ظاهر و عملکرد جوان‌تر ناحیه واژن وجود دارد تا بتوانید از سلامت کلی زنانه خود اطمینان بیشتری داشته باشید. امروزه عمل‌های جوان‌سازی واژن با جراحی و غیرجراحی می‌توانند نه تنها به بهبود ظاهر بافت‌های واژن کمک کنند، بلکه باعث افزایش حس و لذت جنسی و در صورت نیاز، بهبود نگرانی‌های بی‌اختیاری ادرار می‌شوند. در این نوشتار از زیبا باش در مورد عمل زیبایی واژن و معایب و مزایای آن صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید. 

جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن یک اصطلاح گسترده است که شامل بسیاری از روش‌ها و عمل‌های جراحی و غیرجراحی با هدف بهبود اندازه، شکل و عملکرد واژن می‌شود. این روش‌ها معمولاً برای معکوس کردن تغییراتی که می‌تواند همراه با بارداری، زایمان، کاهش یا افزایش وزن، ژنتیک، برخی داروها، روند طبیعی پیری، کمبود استروژن از یائسگی و درمان‌های سرطان باشد، استفاده می‌شود. هر یک از آسیب‌ها می‌تواند استروژن را کاهش داده و توانایی را محدود کند. عمل زیبایی واژن همچنین یک جایگزین برای بیمارانی است که کاندیدای درمان مبتنی بر هورمون نیستند تا به علائم آنها کمک کند. 

فواید عمل زیبایی واژن

ما به عنوان یک زن، ممکن است بیشتر از آنچه نیاز داریم، برای اطمینان از ظاهر و احساس خودمان وقت بگذاریم، اما بسیاری از زنان به همان اندازه به مناطق خصوصی خود توجه نمی‌کنند. بسیاری از زنان مشروط شده اند که برخی از نگرانی‌های زنانه خود را به عنوان «واقعیت‌های زندگی» بپذیرند و برخی دیگر ممکن است از صحبت کردن در مورد آنها احساس ناراحتی یا خجالت کنند. نتیجه این است که این زنان به سادگی با مسائل برخورد می‌کنند، غافل از اینکه درمان‌های ساده می‌تواند اعتماد به نفس و روابط شخصی آنها را بهبود بخشد.

بسیاری از خانم‌ها پس از ملاقات با پزشک زیبایی، متوجه خواهند شد که به راحتی این مشکلات قابل حل بوده و نیازی به نگرانی نخواهند داشت. فواید عمل زیبای واژن بر اساس روش و نگرانی اولیه بیمار متفاوت است، اما به طور کلی، می‌تواند کیفیت کلی زندگی شما را بهبود بخشد.

مزایای عمل زیبایی واژن

انواع عمل زیبایی واژن

5 عمل زیبایی اصلی وجود دارد که ممکن است توسط جراح زیبایی واژن به عنوان بخشی از جوانسازی واژن انجام شود. در زیر با این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

1. لابیاپلاستی Labiaplasty

در طی لابیاپلاستی، پوست و بافت اضافی لابیا مینور شما کوتاه شده و برش‌ها بخیه زده می‌شوند. این نوع جراحی زیبایی می‌تواند هر گونه ناراحتی یا خجالت ناشی از لابیا مینور را که در زیر لب‌های لابیا ماژور افتاده و آویزان می‌شود، از بین ببرد. این روش ممکن است با بی حسی موضعی انجام شود یا به جای آن از یک آرام بخش خوراکی یا بیهوشی عمومی استفاده شود.

پس از تکمیل عمل از بخیه‌های حل شونده استفاده می‌شوند، بنابراین نیازی به بازگشت برای برداشتن بخیه نیست و ممکن است برای هر درد یا ناراحتی که تجربه می‌کنید، دارو تجویز شود. بسیاری از جراحان پلاستیک، جراحی زیبایی لابیاپلاستی را پیشنهاد می‌کنند، اما در مورد آموزش، مهارت و تجربه همه آنها برابر نیستند.

2. کاهش کلاهک کلیتورال Clitoris

تقریباً در همه موارد، جراح پلاستیک هنگام انجام لابیاپلاستی به منظور برداشتن پوست اضافی اطراف کلاه کلیتورال و جلوگیری از ظاهر سنگین پس از کوتاه شدن لابیا مینور، کاهش کلاهک کلیتورال را انجام می‌دهد. جراح زمانی که بافت لابیا مشخص شد، بافتی را که قرار است برداشته شود علامت گذاری می‌کند. تکنیک‌های برش زیادی وجود دارد که ممکن است برای این عمل زیبایی واژن مورد استفاده قرار گیرد. الگوی برش خاص مورد استفاده توسط جراح زیبایی شما تعیین می‌شود و بر اساس آناتومی خاص شما متفاوت خواهد بود.

3. لابیا ماژورپلاستی Major Labiaplasty

لابیا ماژورپلاستی یک عمل زیبایی واژن است که توسط جراح پلاستیک زیبایی انجام می‌شود و می‌تواند چربی، پوست و بافت اضافی را از لابیا ماژور خارج کند. اگر لابیا شما بزرگ شده یا بیش از حد لابیا ماژور دارید، ممکن است از پوشیدن برخی لباس‌های نرم خجالت بکشید زیرا این امر ممکن است باعث ایجاد برآمدگی در ناحیه شرمگاه شود. افزایش سن، زایمان و کاهش وزن همگی می‌توانند باعث بزرگ شدن، کشیده شدن و افتادگی لب‌های بزرگ شما شوند. ماژورپلاستی لابیا با کمک یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه می‌تواند ظاهری زیباتر و اعتماد به نفس بیشتری در طول صمیمیت به شما بدهد.

4. مونس پلاستی Monsplasty

مونس پلاستی یکی دیگر از روش‌های رایج عمل زیبایی واژن است که توسط جراحان پلاستیک زیبایی انجام می‌شود. در طی این عمل، جراح پوست و چربی اضافی را از مونس شرمگاه شما برداشته و سپس بافت‌ها و ماهیچه‌های ناحیه درمان را سفت و بلند می‌کند. این عمل زیبایی واژن به شما مونس پوبیس کوچکتری می‌دهد که طبیعی تر به نظر می‌رسد. این عمل زیبایی ممکن است در برخی موارد عملکرد ادرار را نیز بهبود بخشد.

5. واژینوپلاستی Vaginoplasty

واژینوپلاستی شامل استفاده از تکنیک‌های جراحی زیبایی به منظور تقویت و سفت کردن دیواره‌های کانال واژن و دهانه واژن است. این همان چیزی است که بسیاری از بیماران از آن به عنوان جوانسازی واژن یاد می‌کنند و جراحان زیبایی در سال‌های اخیر شاهد افزایش تقاضا برای این نوع جراحی پلاستیک بوده اند.

عمل زیبایی واژن

جراحی ترمیمی واژن در مقابل جراحی زیبایی

برای تصمیم گیری در مورد اینکه بهتر است کدام یک از روش‌ها را انتخاب کنید، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را درک کنید. جراحی ترمیمی عملکرد بخشی از بدن را بهبود می‌بخشد، در حالی که جراحی زیبایی آناتومی اساساً باعث تغییر می‌شود. شما می‌توانید جراحی زیبایی را مانند عمل بینی در نظر بگیرید که جراح حفره‌های داخلی بینی را بازسازی کرده تا به شما کمک می‌کند بهتر نفس بکشید یا شکل بینی را تغییر دهید.

مزایای عمل زیبایی واژن

توجه داشته باشید که رضایت جنسی در یک رابطه زناشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از زنان نگران کشش واژن خود هستند که گاهی اوقات شادی زناشویی آنها را از بین می‌برد. برای رفع این مشکل، خانم‌ها می‌توانند برای بازسازی بافت‌های واژن به جراحان زیبایی مراجعه کنند. اصلاح زیبایی واژن یکی از قابل اعتمادترین درمان‌های زیبایی با مزایای متعدد است. به هر حال اکنون که درک بهتری از عمل زیبایی واژن دارید، بیایید به مزایایی که میلیون‌ها زن با انجام عمل تجربه کرده‌اند نگاهی بیاندازیم.

1- کمک به رفع مشکلات ادراری

بسیاری از خانم‌ها از بی اختیاری ادرار رنج می‌برند که در آن ادرار به طور غیرارادی نشت می‌کند. برای درمان این مشکل اغلب متخصصان اورولوژی، بیمار را برای بازسازی واژن توصیه می‌کنند که حدود یک یا دو ساعت طول می‌کشد و بیمار در حداقل دوره پس از جراحی بهبود می‌یابد. پس از جراحی، عضلات واژن سفت شده و از نشت ادرار در زنان مسن جلوگیری می‌کند.

2- باعث ایجاد آرامش می‌شود.

شل شدن لبه‌های واژن اصطکاک زیادی در حین حرکت ایجاد کرده و ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود.  این یک احساس ترکیبی از ناامیدی و ناراحتی برای هر زنی است. لابیای بازسازی شده به شما احساس راحتی می‌دهد. یک لابیاپلاستی ساده می‌تواند راحتی حرکت آزاد را به شما بازگرداند.

3- اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید.

شل بودن واژن اغلب باعث نارضایتی در زندگی زناشویی می‌شود. جراحی جوانسازی واژن به سفت شدن ماهیچه‌های اطراف کانال واژن کمک می‌کند و در نتیجه به شما و همسرتان کمک کرده تا ارگاسم بهتری داشته باشید.

4- جذابیت زنانه را به شما باز می‌گرداند.

داشتن واژن شل اغلب باعث می‌شود زن نسبت به جذابیت زنانه خود اعتماد به نفس کمتری داشته باشد. یک مزایای عمل زیبایی واژن که به خوبی بازسازی شده این است که زیبایی ناحیه واژن شما را باز می‌گرداند زیرا بافت‌ها و ماهیچه‌ها پس از جراحی سفت تر می‌شوند.

5- از علائم پیری جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از مزایای عمل زیبایی واژن جلوگیری از پیشرفت علائم پیری است. این روش پیشرفتی در جراحی زیبایی است که از پیری طبیعی واژن شما جلوگیری می‌کند. مانند روزهای قبل از زایمان شما جوان تر به نظر می‌رسد. پس از جراحی، دیواره‌های داخلی واژن شما سفت می‌شود و اثرات جراحی دائمی خواهد بود.

6. ایجاد تقارن بین لبه‌های کوچک

برخی از زنان ممکن است از بدو تولد لب‌های کوچکی داشته باشند، در حالی که برخی از خانم‌ها پس از زایمان دچار این مشکل می‌شوند. در هر دو مورد، عمل زیبایی واژن یک گزینه عالی برای اصلاح عدم تقارن بین لابیا مینور است.

7. افتادگی رحم را درمان می‌کند.

 عمل زیبایی واژن معمولاً به افتادگی رحم نمی‌پردازد. با این حال، بسته به شدت مشکل شما، جراح ممکن است بتواند مشکل را در طول عمل درمان کند.

8- تقویت بخش خصوصی بدن

 جراحی جوانسازی واژن به شما احساس جوانی می‌دهد. پس از بازسازی و عمل زیبایی واژن، روانکاری بهتر و احساس سفت شدن بیشتری خواهید داشت. هر دو واژینوپلاستی و لابیاپلاستی برای زیباسازی درونی و بیرونی واژن مفید هستند.

با توجه به شدت مشکل، شما و پزشکتان می‌توانید در مورد نیاز به انتخاب این روش هر یک از روش‌های زیبایی واژن صحبت کنید. در صورت داشتن نگرانی یا سوال، همیشه بهتر است با یک متخصص مشورت کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید!

قبل و بعد عمل زیبایی واژن

معایب عمل زیبایی واژن

مانند هر عمل جراحی دیگر، عمل زیبایی واژن نیز ممکن است عوارض جانبی خاص خود را داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که از خطرات درمان‌های زیبایی واژن آگاه هستید تا بدن خود را تحت استرس غیر ضروری قرار ندهید. برخی از معایب عمل زیبایی واژن عبارتند از:

·        خطر عفونت

·        از دست دادن دائمی حس

·        درد مزمن

·        جای زخم

·        نتایج برعکس

همچنین خوب است توجه داشته باشید که خطرات به معنای تجربه تضمین شده نیست و درمان‌های جوانسازی واژن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر نگرانی‌هایی در مورد پروتکل‌های درمان دارید و یا سوالی در مورد اینکه چگونه می‌توانید برای کاهش برخی از این نگرانی‌ها اقدام کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنیم با پزشک یا متخصص خود صحبت کنید.

امروز برای مشاوره برنامه ریزی کنید.

عمل زیبایی واژن به بازسازی و بهبود ظاهر واژن و نیز درمان بسیاری از مشکلات واژن کمک می‌کند. بسیاری از زنان از بحث در مورد علائم ناراحتی واژن خجالت می‌کشند و از گزینه‌های درمانی موجود بی اطلاع هستند. در طول فرآیند مشاوره قبل از عمل زیبایی واژن شما از معایب و مزایای عمل زیبایی واژن مطلع شده و با اطمینان خاطر کامل برای عمل حاضر خواهید شد. به هر حال اگر هنوز هم در مورد این روش‌ها دچار ابهام هستید، پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص ماهر در این زمینه صحبت کنید.


هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.