صفحه نخست بلاگ دانستنی ها لزوم توجه به زیبایی ظاهر در ازدواج

لزوم توجه به زیبایی ظاهر در ازدواج


لزوم توجه به زیبایی ظاهر در ازدواج
دانستنی ها توسط : زیباباش 1401/10/24 1 نظر

بسیاری از مردان تصور می‌کنند ازدواج با یک زن زیبا باعث خوشبختی می‌شود؛ از طرفی بعضی از خانم‌ها هم اینطور فکر می‌کنند و آرزو می‌کنند با مردی خوش تیپ ازدواج کنند و آرزو دارند که او شخصیت ضعیفی داشته و به خوبی تسلیم او شود و هیچ گاه مخالفتی با او نداشته باشد. در واقع فقط ظاهر و مطیع بودن فرد است که اهمیت دارد!

مرزهای منطقی و مذهبی، کاملاً این منطق را رد می‌کند، زیرا این نیازهای سطحی و غریزی، چارچوب خانواده را نمی‌سازد! کسی که به چنین دلایلی ازدواج کند، در نتیجه به باور خواهد رسید که این زندگی فانی است، به طوری که با تغییرات ناگهانی و مداوم خود تمام زیبایی و ثروت خدشه دار شده و از بین می‌رود. کسی که برای این لذت‌های ناپدید و جسمانی مثل زیبایی ظاهر و پول ازدواج می‌کند، باید بفهمد که این چیزها گذرا هستند و دیر یا زود تمام می‌شوند و بعد از آن چیزی جز احساس باقی نمی‌ماند.

آنچه به زندگی زناشویی معنای زیبای واقعی می‌بخشد مرزهای انتخابی است که باید زیبایی درونی را ترجیح دهد که نشان دهنده اخلاق و کردار زیبا و متعهد به خانواده باشد. زیرا این‌ها همان چیزی است که شخصیت طرف مقابل را جذاب کرده و تا ابد پایدار می‌کند. بنابراین ازدواج، چیزی فراتر از زیبایی ظاهری و ثروت است. به هر حال در ادامه بیشتر در مورد اهمیت و لزوم توجه به زیبایی ظاهر در ازدواج صحبت خواهیم کرد.

زیبایی ظاهر برای ازدواج 

جذابیت فیزیکی برای برقراری رابطه عاشقانه چقدر مهم است؟

دنیای ازدواج در چند سال اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی بوده است. روزهای عاشقانه دوران مدرسه که شامل نگاه‌های یواشکی و برقراری ارتباط با لبخند می‌شد، گذشته است. اکنون که به سن ازدواج رسیده‌اید باید منطقی عمل کرده و انتخاب مناسبی برای شریک زندگی خود باشید.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، اولین چیزی که در مورد یک فرد مورد توجه قرار می‌گیرد معمولاً ظاهر فیزیکی او است. بنابراین، آیا واقعاً مهم است که از نظر فیزیکی جذب شریک زندگی خود شوید؟ اگه جذب نشوید چه؟ اول از همه، اگر جذابیت اولیه را احساس نکردید، جای نگرانی نیست. زنان متفاوت هستند و با افزایش وابستگی عاطفی به یک فرد، جاذبه فیزیکی آن‌ها تقریباً بلافاصله به اوج خود می‌رسد.

زیبایی ظاهری به طور کلی جرقه ای است که شما را به سمت یه فرد جذب می‌کند. این آهنربای اولیه است که شما را به یک شخص نزدیکتر می‌کند. اما بیایید واقع بین باشیم، زندگی و ازدواج مانند فیلم‌های سینمایی نیست و توجه به زیبایی ظاهر حرف اول را نمی‌زند. بنابراین اگر شریک زندگی خود را یافته‌اید و در مورد زیبایی ظاهر او دو به شک هستید، پیشنهاد می‌کنیم، واقع بینانه عمل کنید. 

جذابیت فیزیکی مهم است، اما نه همه چیز!

فرهنگ عامه بسیاری را به این باور رسانده است که ظاهر همه چیز است. درست است که ظاهر احتمالا اولین قدم برای انتخاب یک شریک زندگی است، اما نباید تنها عامل باشد. یک رابطه قوی و سالم به این نیست که یک شخص چگونه به نظر می‌رسد، بلکه نحوه رفتار شخص مهم است.

جذابیت واقعی فقط مربوط به ظاهر نیست، بلکه ترکیبی از جنبه‌های مختلف مانند ارتباط فیزیکی، عاطفی و روحی همراه با دوستی و ویژگی‌های دیگر است. اینها عواملی هستند که واقعاً به شما در ایجاد یک پیوند مطمئن کمک می‌کنند. از این رو، مهم است که به جای محدود کردن رابطه خود به ظاهر همسرتان، روی جنبه‌های دیگر نیز تمرکز کنید.

توجه به نکات مهم قبل از ازدواج

تحقیقات نشان می‌دهد که ما شرکای فوق العاده جذاب را نمی‌خواهیم، بلکه کسانی را می‌خواهیم که به اندازه کافی جذاب باشند. در تحقیقی که گریفین و لانگلویس انجام دادند، فقدان جذابیت با ویژگی‌های منفی همراه بود، اما جذابیت متوسط برای مثبت‌کردن ارتباط‌ها ضروری است.

بررسی کنید که آیا از نظر جسمی جذب شخص دیگری هستید یا خیر؟

اگر موضع شما نسبت به شریک فعلی خود با گذشت زمان تغییر نمی‌کند، ممکن است باعث نگرانی شود. توجه به مردان دیگر و احساس علاقه به آنها به این معنی است که از نظر پزشکی مشکلی در شما وجود ندارد، اما قطعاً باید در مورد رابطه خود تصمیم بگیرید. از سوی دیگر، اگر به هیچ وجه جذب کسی نمی‌شوید، ممکن است بخواهید به شرایط پزشکی زمینه ای نگاه کنید. ممکن است به این معنی باشد که شما احساس میل جنسی را که ربطی به شریک زندگی شما ندارد از دست داده اید.

گاهی اوقات، قرص‌های هورمونی ضد بارداری یا داروهای ضد افسردگی می‌توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند. حتی افسردگی، استرس و اضطراب می‌تواند باعث تغییرات خاصی شده و منجر به کاهش میل جنسی شود. از این رو، مهم است که برای بهترین توصیه با پزشک خود صحبت کنید.

هرگونه رنجش نسبت به شریک زندگی خود را برطرف کنید.

اگر خشم سرکوب‌شده‌ای نسبت به همسرتان وجود داشته باشد، ممکن است با شریک زندگی‌تان فقدان احساسات کنید. گاهی اوقات، ممکن است فوراً نتوانید دلیل دقیق عصبانیت را مشخص کنید، اما اگر برای تجزیه و تحلیل رابطه خود وقت بگذارید، ممکن است پاسخ‌های خود را داشته باشید. این احساسات سرکوب‌شده می‌تواند تا حد زیادی به عدم جذب طرف مقابل شما کمک کند.

شناسایی رنجش شما ممکن است کمی طول بکشد و ممکن است برای شما مفید باشد که با یک مشاور صحبت کنید. ممکن است جذب شریک زندگی خود شوید، اما بعد از گذشت زمان این جذابیت کاهش یابد. مواردی مانند خیانت عاطفی یا عدم رضایت از زیبایی ظاهر می‌تواند باعث این تغییر شود. در چنین شرایطی، بهتر است احساسات خود را کنترل کرده و سپس راه حلی برای آن پیدا کنید. 

در عشق خود صادق باشید.

اگر همه چیز را امتحان کرده اید، اما هیچ چیز جواب نمی‌دهد، مهم است که احساسات خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید. ممکن است شریک زندگی شما مشکلات شما را احساس کرده باشد، بنابراین منصفانه است که در مورد آن آشکارا صحبت کنید. مکالمه در این زمینه ممکن است ناراحت کننده باشد، اما بحث کردن در مورد آن واقعاً مهم است.

خانم‌ها، زیبایی ظاهر در ازدواج تنها مهم نیست، بلکه داشتن یک ارتباط فیزیکی می‌تواند آن را قوی تر کند!

اهمیت زیبایی ظاهری 

عشق در مقابل جاذبه فیزیکی در رابطه زناشویی

احتمالاً عبارت «عشق در نگاه اول» را شنیده اید. این ایده ای است که شما می‌توانید بفهمید که آیا کسی را فقط با نگاه کردن به او برای اولین بار دوست دارید. اما آیا این واقعی است؟

یک مطالعه معتبر نشان می‌دهد که آنچه به عنوان «عشق در نگاه اول» شناخته می‌شود در واقع فقط یک سطح بسیار بالایی از جاذبه فیزیکی است که مردم آن را به عنوان عشق عنوان می‌کنند. این نشان دهنده این است که گاهی ممکن است عشق را با جاذبه فیزیکی اشتباه بگیرید. عشق می‌تواند از طریق جذب فیزیکی شروع شود و اغلب اوقات این کار را انجام می‌دهد. با این حال، جذابیت فیزیکی به تنهایی باعث دوام رابطه عاشقانه پایدار نمی‌شود. 

آیا می‌توان کسی را دوست داشت که از نظر زیبایی ظاهر ‌به او علاقه نداریم؟

بر اساس مطالعات، جذابیت رمانتیک و کشش جنسی دو پدیده متمایز هستند. به عبارت دیگر، شما می‌توانید کسی را عاشقانه دوست داشته باشید، بدون اینکه جذب او شوید. ممکن است کمتر اتفاق بیفتد که شخصی با کسی که از نظر جنسی به او علاقه ای ندارد، یک رابطه عاشقانه آغاز کند. با این حال، بسیاری از افراد ممکن است رابطه‌ای را با فردی که از نظر زیبایی ظاهر به او علاقه‌ای ندارند آغاز کرده و این رابطه سالیان سال دوام داشته باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، این کاملاً طبیعی است که با گذشت زمان حداقل مقداری از جاذبه فیزیکی نسبت به شریک زندگی خود را از دست بدهید، به خصوص برای زنان.  

بیایید خلاصه کنیم!

در مجموع، بیشتر روابط عاشقانه شامل سطحی از جاذبه فیزیکی یا جنسی است. این بدان معناست که توجه به زیبایی ظاهر در ازدواج اهمیت چندانی ندارد و بعد از گذشت مدت زمانی، ظاهر کاملاً عادی و پیش پا افتاده می‌شود. به طور کلی ظاهر پایه و اساس یک رابطه نیست و مطمئناً دلیل اصلی شکست یا موفقیت یک رابطه در طولانی مدت نخواهد بود.

اگر اذعان دارید که ظاهر در روابط شما مهم است، به یاد داشته باشید که ظاهر فیزیکی چیزی بیش از سلامتی، عادات شخصی، سبک و ارزش‌ها نیست. بنابراین، ظاهر مهم است، اما نه همیشه به دلایلی که ممکن است فکر کنید.

آیا زیبایی ظاهر در ازدواج برای شما مهم است؟ دلایل شخصی خود را در قسمت نظرات همین پست از زیبا باش با دوستان خود در میان بگذارید.


1 دیدگاه
  • علی حیدری
    • علی حیدری
    • 1401/10/30

    زیبایی چهره و زیبایی ظاهری خیلی مهمه اما نهم تر از اون زات آدم هاست عزیزان

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.