صفحه نخست بلاگ خدمات ناخن تقویت ناخن با روش های خانگی

تقویت ناخن با روش های خانگی


تقویت ناخن با روش های خانگی
خدمات ناخن توسط : زیباباش 1401/11/03 1 نظر

یکی دیگر از مشکلات خانم ها ضعیف شدن ناخن های آنها بعد از برداشتن کاشت ناخن میباشد برای حل این مشکل راه هایی در این مقاله از زیبا باش به شما آموزش داده ایم.

علائم ضعیف شدن ناخن ها بعد از کاشت ناخن

تغییر رنگ صدف ناخن ها یا زرد شدن صدف ناخن ها

خم شدن ناخن ها و انعطاف پذیری

چاک خوردن ناخن ها ز گوشه ها

گز گز کردن سطح ناخن ها

نازک شدن ناخن ها

نرم شدن ناخن ها

معمولا خانم ها دوست دارند ناخن های سفت و مقاومی داشته باشند، اما متاسفانه امروزه با تغذیه های ناسالم این موضوع ممکن نمیباشد. پس باید از روش های دیگر هم برای نگهداری و رسیدگی به ناخن ها استفاده کرد. چند مورد را در ادامه نام برده ایم.

روغن زیتون برای تقویت ناخن ها

روغن زیتون برای تقویت ناخن ها

یکی از روغن های گیاهی که برای ناخن ها بسیار پر خاصیت به شمار میرورد روغن زیتون است. پس از تحقیق های بسیار درباره روغن زیتون گفته شده که این روغن گیاهی تاثیر بسیاری جهت بازسازی سطح ناخن ها و بازسازی صدف ناخن ها دارد روش استفاده آن به این صورت است که یک یا دو قطره با قطره چکان روی کوتیکول های ناخن ریخته و به آرامی ماساژ دهید.

روغن بادام برای تقویت ناخن ها

روغن بادام برای تقویت ناخن ها

عصاره  تهیه شده از بادام شیرین برای رشد ناخن ها بسیار توصیه شده البته مصرف بادام شیرین به صورت خوراکی هم کمک زیادی در این زمینه دارد این روغن را میتوان به صورت موضعی بر روی ناخن ها استفاده کرد ناگفته نماند که روغن بادام شیرین را برای شفافیت روی ناخن ها هم مورد استفاده قرار میدهند.

 روغن نارگیل برای تقویت ناخن ها

روغن نارگیل برای تقویت ناخن ها

یکی دیگر از کمکی های مورد استفاده برای تقویت ناخن ها روغن نارگیل است که فواید زیادی در احیای مقاومت ناخن ها دارد این روغن که افرادی آن را سوغات تایلند میدانند خاصیت آبرسانی بالایی هم دارد  شما میتوانید برای جلوگیری از ریش ریش شدن و ترک خوردن ناخن هایتان از آن استفاده کنید.

کلسیم برای تقویت ناخن ها

کمبود کلسیم در ناخن ها

علائمی که شما در هنگام ضعف ناخن ها و عدم استحکام ناخن ها مشاهده میکنید افتادن لکه های سفید روی ناخن است شما میتوانید کلسیم بدن خود را با خوردن لبنیات تامین کنید اگر روزانه با یک وعده غذایی خود ماست و هر صبح که از خواب بیدار میشوید یک لیوان شیر بنوشید دیگر خبری از کمبود کلسیم در  ناخن ها نیست.

 آبلیمو برای تقویت ناخن ها

آبلیمو برای تقویت ناخن ها

از قدیم تا به امروز این موضوع گفته میشد که برای تقویت ناخن ها آنهارا هفته ای یک مرتبه به مدت 7 یا 8 دقیقه در آبلیمو نگهدارید البته این روش برای افرادی که پوست دست آنها حساسیت دارد روش مناسبی نیست و توصیه میشود از روغن های دکر شده استفاده نمایید.

ویتامین ای برای تقویت ناخن ها

ویتامین ای برای تقویت ناخن ها

تغذیه  ناخن ها را میتامین e   می نامند پس از تهیه ویتامین  از داروخانه با سوزنی که برای لهاف دوزی استفاده میشود آن را سوراخ کنید و به صورت قطره ای روی صدف ناخن هایتان ریخته و اجازه دهید تا به خوبی سطح ناخن را بپوشاند و چرب کند.

پس از 10 دقیقه دست های خود را با دستمال کاغذی خشک کنید و به ادامه کارهای روزمره رسیدگی کنید.

سوهان کشی ناخن ها

یکی دیگر از روش های مراقب از ناخن ها کشیدن سوهان به روی ناخن ها است سعی کنید مرتب ناخن های خود راه سوهان کشی کنید و اجازه ندهیدکه ناخن های شما تیز یا بریده بریده شود و یا به جایی گیر کند مواظب باشید تا ناخن ها شکسته نشود.

طریقه صحیح سوهان کشی بر روی ناخن ها به این صورت میباشد که سوهان را به آرامی از یک سمت به سمت دیگر بکشید.

1 دیدگاه
  • محبوبه
    • محبوبه
    • 1401/11/08

    دلیل سفید شدن ناخن ها چیست ؟

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.