صفحه نخست بلاگ تزریق بوتاکس، ژل و چربی تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب چیست؟

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب چیست؟


تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل به لب چیست؟
تزریق بوتاکس، ژل و چربی توسط : زیباباش 1400/11/24 3 نظر

تزریق ژل (فیلر) به لب یکی از راهکارهای محبوب برای افزایش حجم لب و گوشتی جلوه دادن آن است که نقش قابل‌توجهی در افزایش جذابیت چهره دارد. تزریق یا پیوند چربی راهکار جدیدتری است که با برطرف کردن بعضی از ضعف‌های تزریق ژل مثل موقتی بودن و احتمال بروز حساسیت، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اگر قصد دارید با این عمل‌های زیبایی بیشتر آشنا شده و ویژگی‌ها، مزایا و تفاوت‌های آنها را بهتر بشناسید، در ادامه این مطلب از زیبا باش همراه ما باشید.

تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب مراحل بیشتری از تزریق ژل دارد و شامل کارهایی مثل استخراج چربی و آماده سازی آن برای تزریق می‌شود. در این روش جراح پلاستیک چربی مورد نیاز برای پیوند به لب را از بخش‌هایی از بدن فرد که دارای چربی اضافی است برداشت یا لیپوساکشن می‌کند. بعد چربی برداشته شده برای پیوند خالص‌‌سازی شده و آماده می‌شود. در نهایت چربی به لب تزریق می‌شود و حجم آن را افزایش می‌دهد یا برای اصلاح فرم لب به کار برده می‌شود.

افرادی که به دنبال نتایجی طبیعی از عمل زیبایی می‌گردند از تزریق چربی به لب رضایت بالایی دارند. در این روش از چربی بدن خود فرد برای پیوند استفاده می‌شود که باعث می‌شود احتمال بروز حساسیت یا عوارض جانبی در آن نزدیک به صفر باشد. عمل تزریق چربی به واسطه مراحل بیشتری که دارد معمولا بیشتر از تزریق ژل طول می‌کشد و برای مشاهده نتیجه به یک روز زمان و بهبودی نسبی نیاز دارد.

مزایای تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب یکی از جدیدترین روش‌های زیباسازی لب محسوب می‌شود که محبوبیت بسیار زیادی بین افراد، به‌ویژه خانم‌هایی که با مشکلاتی مثل لب باریک مواجه هستند پیدا کرده است. بعضی از مهم‌ترین مزایای تزریق چربی به لب شامل موارد زیر می‌شود:

 •         تزریق چربی باعث می‌شود ظاهر و حس فرد به لب طبیعی باشد
 •          نتیجه تزریق چربی به لب سال‌ها ماندگار است و نیازی به تجدید تزریق ندارد
 •         ریسک بروز حساسیت در تزریق چربی نزدیک به صفر است
 •          در تزریق چربی به لب از برش استفاده نمی‌شود

تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب

همان طور که پیشتر اشاره شد، تزریق ژل به لب یکی از راهکارهای شناخته شده و محبوب برای افزایش حجم لب‌ها و اصلاح فرم آنها برای افزایش جذابیت در چهره است. با توجه به حجم و بافت مورد نیاز از ژل‌ها و فیلرهای پوستی مختلفی برای تزریق ژل به لب استفاده می‌شود. ژل‌های تزریقی معمولا از جنس مواد سازگار با بدن مثل اسید هیالورونیک تهیه می‌شوند و در موارد بسیار نادری ممکن است افراد به آنها حساسیت نشان بدهند.

نتیجه تزریق ژل به لب بعد از جلسه تزریق قابل مشاهده است و در موارد کمی التهاب و تورم در افراد ایجاد می‌شود. در بسیاری از موارد که نیاز به بازسازی حجم قابل‌توجهی در لب فرد وجود دارد از تزریق ژل به‌عنوان یک راهکار مناسب استفاده می‌شود. به‌هرترتیب نتیجه تزریق ژل به لب کمتر از تزریق چربی طبیعی به نظر می‌رسد. بعضی از افراد بعد از تزریق ژل لب‌های خود را مثل قبل حس نمی‌کنند و برای عادت کردن به حجم جدید لب‌ها به زمان نیاز دارند.

مزایای تزریق ژل به لب

نتایج قابل‌توجه تزریق ژل به لب باعث می‌شود در بسیاری از موارد این کار بهترین گزینه برای جوانسازی یا افزایش حجم لب در افراد باشد. بعضی از مهم‌ترین مزایایی که تزریق ژل به لب را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های زیبایی تبدیل کرده است شامل موارد زیر می‌شود:

 •         جلسه عمل فقط یک ربع تا نیم ساعت طول می‌کشد.
 •         در صورت انجام عمل توسط یک جراح پلاستیک مجرب، نتایج زیبایی تزریق ژل کاملا خیره کننده هستند.
 •         دوران نقاهت ندارد یا در مواردی زمان آن بسیار کوتاه است.
 •         درست بعد از جلسه تزریق نتایج معلوم می‌شود.
 •         عوارض جانبی معمولا بسیار ملایم هستند و شامل مواردی مثل التهاب، ورم و قرمز شدن می‌شود که معمولا ظرف یک هفته بر طرف می‌شوند.
 •          هزینه نسبتا کم

تفاوت های تزریق ژل و چربی به لب

در تزریق ژل به بدن از ترکیبات اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که به‌صورت طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و احتمال بروز حساسیت در آن بسیار کم است. این ماده جایگزین کولاژن است که در فیلرهای قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفت و احتمال بروز حساسیت بالاتری داشت. تزریق چربی به لب روشی جایگزین تزریق ژل است که با وجود نتایج طبیعی و ماندگار، همچنان محبوبیت کمتری از تزریق ژل دارد. دلیل این موضوع قبل از هر چیز نتایج مطلوب و دلپذیر تزریق ژل است که با افزایش قابل توجه حجم لب تاثیر آشکاری بر جذابیت و زیبایی افراد دارد. افرادی که به دنبال نتایج ملموس و واضح از عمل زیبایی لب می‌گردند معمولا از تزریق ژل رضایت بیشتری دارند.

در مقابل نتایج کاملا طبیعی و ماندگاری بالای آنها در تزریق چربی به لب عاملی است که باعث می‌شود بسیاری از افراد به سمت آن گرایش پیدا کنند. با اینکه جراحان پلاستیک مجرب از طریق تزریق چربی هم می‌توانند حجم لب را به شکل گسترده افزایش دهند، معمولا تزریق چربی با هدف حجم‌دهی مناسب انجام می‌شود. بسیاری از افرادی که از تجدید تزریق ژل در فاصله‌های کمتر از یک سال خسته شده‌اند هم به خاطر نتایج ماندگار تزریق چربی از آن رضایت بیشتری دارند.

روش های زیبایی لب

تزریق چربی و تزریق ژل به لب برای چه افرادی مناسب است؟

در حالی که شباهت بسیار زیادی بین تزریق چربی و تزریق ژل به لب وجود دارد، هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارند که باعث می‌شود افراد و جراحان پلاستیک در موردهای خاص یکی از آنها را ترجیح بدهند. در بعضی از موارد هم جراحان پلاستیک و متخصصان زیبایی از راهکارهای ترکیبی برای ایجاد بهترین نتایج مورد نیاز فرد بهره می‌برند.

افرادی که قصد دارند تغییرات بزرگی در حجم لب و خطوط پیرامونی آن ایجاد کنند معمولا از تزریق ژل به لب رضایت بیشتری کسب می‌کنند. با اینکه نتایج این عمل موقتی است و فقط چند ماه برجستگی آن باقی می‌ماند، بسیاری از خانم‌ها این نتایج را ترجیح می‌دهند و با آن احساس اعتماد به نفس و جذابیت بیشتری دارند. بعضی از انواع ژل‌های تزریقی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و تا حدود یک سال دوام دارند.

در مقابل، افرادی که به دنبال نتایج طبیعی می‌گردند و به برجستگی بیش از حد لب تمایلی ندارند، از تزریق چربی بیشتر احساس رضایت می‌کنند. همچنین کسانی که تمایلی به تزریق مجدد ژل ندارند و می‌خواهند یک عمل زیبایی لب با نتایج ماندگار انجام بدهند، تزریق چربی را ترجیح می‌دهند. شاید یادآوری این نکته بد نباشد که تزریق چربی به لب هزینه‌ای بیشتر، و نتایجی طبیعی دارد و با توجه به سازگاری بالای آن با بافت لب، نیازی به تجدید تزریق ندارد.

قیمت تزریق ژل و چربی لب چقدر می باشد؟

تزریق ژل و تزریق چربی لب فرایندی تخصصی است که توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود و تبحر و تجربه جراح نقش مهمی در نتیجه نهایی آن دارد. به همین دلیل مراجعه به جراحان پلاستیک مجرب برای تزریق ژل و به‌خصوص تزریق چربی به لب مقرون‌به‌صرفه‌تر از مراجعه به کلینیک‌های تازه‌کار یا بی‌تجربه است چرا که شانس موفقیت تزریق توسط جراحان مجرب بسیار بیشتر است. جدا از دستمزد جراح، هزینه‌ تجهیزات بهداشتی و کلینیکی در تزریق چربی به لب بیشتر از تزریق ژل است.

با توجه به نوع ژل یا فیلر پوستی مورد استفاده قیمت آن متفاوت است و در کلینیک‌های زیبایی و مطب جراحان پلاستیک به ازای هر سرنگ از 2.5 تا 5 میلیون تومان با توجه به نوع ژل دریافت می‌شود. هزینه تزریق چربی با توجه به روش مورد استفاده در لیپوساکشن و استخراج و فرآوری چربی متغیر است. قیمت فعلی این خدمات با توجه به میزان تغییرات و حجم چربی از 5 تا 20 میلیون تومان است. تزریق چربی و تزریق ژل به لب هر دو عمل زیبایی محسوب می‌شوند که هزینه‌های آن توسط شرکت‌های بیمه پوشش داده نمی‌شود.

آیا تزریق ژل و یا چربی به لب دائمی است؟

ضعف اصلی تزریق ژل به لب که بسیاری از افراد از آن شکایت دارند، موقتی بودن نتایج آن است. دو هفته بعد از تزریق معمولا بیماران از نتیجه عمل کاملا راضی هستند، اما این رضایت ظرف 6 ماه کاهش می‌یابد و نهایتا 9 ماه تا یک سال پس از تزریق، هیچ اثری از ژل و برجستگی آن روی لب باقی نمی‌ماند. افرادی که تمایلی به تزریق مجدد ژل برای افزایش حجم لب خود ندارند معمولا تزریق چربی را به عنوان روشی جایگزین و طبیعی که نتایجی دائمی دارد انتخاب می‌کنند.

تزریق چربی به لب حداقل روی کاغذ نتایج دائمی دارد و افراد نیازی به تزریق مجدد ندارند. در این روش چربی برای حجم‌دهی به لب فرآوری می‌شود و به خاطر سازگاری بالا با بافت لب، در طول زمان کمتر ممکن است دچار افت یا جذب توسط بدن شود. به‌هرترتیب تزریق چربی به لب برجستگی طبیعی‌تری در این ناحیه ایجاد می‌کند که بعضی از افراد آن را به برجستگی ژل که تا حدی مصنوعی به نظر می‌رسد ترجیح می‌دهند.

جمع‌بندی

در این مطلب از زیبا باش تفاوت تزریق چربی به لب و تزریق ژل به لب با معرفی هر دو این روش‌ها بررسی شد و مزایا و کاربردهای هر کدام از آنها مشخص شد. افرادی که به دنبال برجستگی قابل توجه لب هستند، از تزریق ژل به لب و نتایج آن، هرچند کوتاه‌مدت باشند، کاملا راضی می‌شوند. در مقابل افرادی که به دنبال افزایش حجم لب به‌شکلی طبیعی هستند، از نتایج ماندگار و دائمی تزریق چربی رضایت بیشتری دارند. برای آشنایی با انواع گزینه‌ها و راهکارهای زیبایی و سلامتی می‌توانید به وبسایت زیبا باش مراجعه کنید.

خدمات زیبایی بانوان

 

3 دیدگاه
 • سارا حلیمی
  • سارا حلیمی
  • 1401/09/19

  اگر لب ها عفونت کنند چطور باید درمان کنیم ؟ چه دارویی بخوریم ؟

  • زیباباش
   • زیباباش
   • 1401/09/19

   درصورت عفونت لب بعد از تزریق حتما با دکتر خود مشورت کنید.

 • هستی
  • هستی
  • 1402/06/06

  چرا همه خانوما باید تزریق ژل به لب رو انجام بدن؟ بخدا یه سری الکی این کارو میکنند و بعدش درگیر عوارض تزریق چربی به لب میشد

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.