صفحه نخست بلاگ تزریق بوتاکس، ژل و چربی آیا روش تزریق چربی و ژل به چانه موثر است؟

آیا روش تزریق چربی و ژل به چانه موثر است؟


آیا روش تزریق چربی و ژل به چانه موثر است؟
تزریق بوتاکس، ژل و چربی توسط : زیباباش 1401/10/26 2 نظر

تزریق چربی و ژل به چانه ممکن است به اندازه تزریق لب یا گونه هیجان انگیز به نظر نرسد، اما به گفته متخصصان، افراد زیادی درخواست این عمل را دارند. در حال حاضر طبق تحقیقات انجام شده، تزریق چربی و ژل به چانه محبوبیت خود را افزایش داده و این به دلیل افزایش کانتورینگ صورت می‌باشد. عمل زیبایی چانه به ایجاد وضوح در یک سوم پایینی صورت کمک می‌کند. هنگامی که ژل یا چربی در ترکیب با گونه‌ها و پرکننده‌های خط فک تزریق شود، می‌تواند چهره‌ای به شکل قلب ایجاد کند.

مانند اکثر داروهای تزریقی، رسانه‌های اجتماعی ارتباط زیادی با روند پرکننده‌های چانه دارند. از نظر زیبایی شناختی، یک چانه کوچک می‌تواند بینی شما را برجسته کند و خط فک شما را از بین ببرد، در حالی که چانه بزرگتر حتی می‌تواند خط فک زیبایی برای شما ایجاد نماید.

مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که متخصصی را پیدا کنید که به تناسب صورت توجه داشته و بتواند افکار و نگرانی‌های شما را قبل از تزریق بشنود. در این مقاله از زیبا باش با یکی از عمل های زیبایی چانه یعنی تزریق ژل و چربی به چانه و تاثیرات آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تزریق ژل به چانه

فیلر چانه تزریقی است که برای شکل دادن به چانه و سفت کردن پوست اطراف استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید صورت شما ترکیب بندی جذاب‌تر و امروزی‌تر داشته باشد، می‌توانید تزریق ژل به چانه را امتحان کنید. همه ما با افزایش سن مقداری استخوان از دست می‌دهیم و با کوچک شدن استخوان فک، متوجه افتادگی فک و افتادگی گردن می‌شویم.  

فواید تزریق ژل به چانه

 • به نمایان شدن خط فک کمک می‌کند.
 • پوست را سفت و صاف می‌کند.
 • می‌تواند به تناسب صورت کمک کند.

چانه یکی از ستون‌های مرکزی صورت است و اگر چانه شما نامتناسب باشد، بقیه قسمت‌های صورت شما ممکن است خسته به نظر برسد. می‌توان ژل را در قسمت زیرین چانه تزریق کرد تا چانه را کشیده و در نتیجه به تعریف خط فک کمک کند. تزریق فیلر به قسمت قدامی چانه نیز به حمایت از استخوان‌های پایین صورت کمک می‌کند و از اخم یا خشم ماهیچه‌های لب جلوگیری می‌کند. 

تزریق ژل به چانه

چگونه ژل به چانه تزریق می‌شود؟

هر درمان تزریق ژل به چانه بسته به کانتور و شکل جدیدی که می‌خواهید به دست آورید متفاوت خواهد بود. همچنین به آستانه درد شما بستگی دارد. برای برخی، ممکن است احساس درد داشته باشد و برای برخی دیگر، فقط ناراحت کننده خواهد بود (ما انجام چنین درمانی را در طول قاعدگی توصیه نمی‌کنیم، زیرا حساسیت شما به درد ممکن است بیشتر باشد). اگر تزریق ژل به چانه عمیق باشد، برخی از تزریق کننده‌ها از یک کرم بی حس کننده موضعی یا تزریق بلوک عصبی برای اطمینان از راحتی بیمار استفاده می‌کنند.

تزریق ژل به چانه فوی العاده سریع است. فرآیند تزریق شامل یک سری تزریق عمیق پرکننده پوستی به طور مستقیم در چانه است. قرار دادن سرنگ حاوی ژل بسته به شکل صورت شما و ظاهری که قصد دارید به آن برسید متفاوت است. میزان دوز ژل تزریقی نیز بسته به صورت شما و حالتی که می‌خواهید ایجاد شود متفاوت است.

برای تزریق ژل به چانه، ژل با یک سوزن یا کانول در عمق استخوان وارد می‌شود، که کمک می‌کند از عروق خونی و اعصاب جلوگیری کند. برخی از پزشکان استفاده از پرکننده‌های ژل مبتنی بر اسید هیالورونیک را انتخاب می‌کنند زیرا اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و خطر عوارض جانبی کمتری دارد.

عوارض جانبی بالقوه تزریق ژل به چانه

مانند هر نوع تزریق زیبایی دیگر، چند عارضه جانبی موقتی خواهید داشت که ارزش دانستن آنها را قبل از درمان دارد. خطرات بسیار کم است، اما مانند هر پرکننده دیگری خطر تورم و کبودی برای چند روز پس از آن، خطر ناچیز برآمدگی و خطر بسیار ناچیز تزریق به رگ خونی و آسیب پوستی ثانویه وجود دارد. اگر مستعد تورم هستید، ممکن است تورم کمی‌ یشتر از حد معمول در ناحیه چانه باقی بماند، زیرا چانه جنوبی ترین قسمت صورت است.

تزریق چربی به چانه

اگرچه تزریق چربی به چانه یک روش پرکننده تزریقی است، اما نیاز به جراحی دارد. ابتدا، پزشک با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از شکم، باسن، یا سایر نواحی مناسب بدن شما جمع آوری می‌کند. سپس چربی را تصفیه کرده و به چانه تزریق می‌کنند. این کار می‌تواند چانه شما را بزرگ‌تر کرده و به ترکیب بندی صورت شما کمک کند.

این روش معمولاً ماندگاری و تاثیر بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد. تقریباً نیمی از چربی تزریق شده به طور دائم در محل جدید زنده می‌ماند. تزریق چربی ایمن و دستیابی به نتایج رضایت بخش نیاز به آموزش و تخصص کافی دارد. بنابراین، افراد باید فقط از یک جراح زیبایی با تجربه و دارای گواهی معتبر برای عمل خود کمک بگیرند.

چربی خود بیمار برای افزایش حجم چانه استفاده می‌شود.

محققان تحقیقات زیادی برای ارزیابی تاثیر تزریق چربی به چانه برای بزرگ کردن آن انجام دادند. بزرگ کردن چانه یک عمل زیبایی رایج است. طبق آمار ASPS، در سال 2016 این عمل روی حدود 17000 بیمار در ایالات متحده انجام شد. دکتر Basile از تزریق چربی برای بزرگ کردن و فرم دهی به چانه استفاده کرد. به این ترتیب مقدار کمی از چربی خود بیمار به وسیله لیپوساکشن از ناحیه شکم گرفته و به چانه بیمار تزریق شد.

این تحقیقات بر روی 42 بیمار که شامل 32 زن و 10 مرد با میانگین سنی 28 سال بودند، انجام شد. میانگین مقدار چربی منتقل شده تنها 7.5 میلی لیتر بود. محققان از یک تکنیک تصویربرداری سه بعدی برای اندازه گیری میزان افزایش حجم چانه و میزان برآمدگی رو به جلو (ساژیتال) استفاده کردند. چهار هفته پس از تزریق چربی به چانه، حجم چانه به طور متوسط 8 میلی لیتر افزایش یافت. در حالی که مقداری جذب سلول‌های چربی منتقل شده وجود داشت، پس از شش ماه میانگین افزایش حجم چانه همچنان 7.4 میلی لیتر بود. به طور متوسط، حدود 82 درصد از چربی تزریق شده ماندگار بود.

اندازه‌گیری‌های سه‌بعدی الگوی مشابهی از بهبود در برآمدگی چانه را با افزایش میانگین حدود 9 میلی‌متر در چهار هفته و 7 میلی‌متر در شش ماه نشان داد. عوارض غیر معمول و خفیف بود. سه بیمار برای تزریق‌های اضافی جهت افزایش بیشتر برآمدگی چانه مجدداً مراجعه کردند.

عوارض تزریق ژل چانه 

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی و ژل به چانه

در حالی که در حین درمان ممکن است دردی متوجه نوشید، اما ممکن است چند روز پس از تزریق احساس درد و سنگینی داشته باشید. برای این منظور بهتر است از جویدن مواد غذایی سفت خودداری کنید. همچنین به مدت 24 ساعت پس از تزریق چربی و ژل به چانه از فعالیت‌های شدید مانند ورزش کردن خودداری کنید. پس از عمل با نوشیدن آب زیاد، بدن خود را هیدراته نگه دارید. اگر پس از گذشت چند روز هنوز احساس درد یا ناراحتی دارید، با پزشک خود در مورد مصرف داروهای احتمالی صحبت کنید. 

کاشت چانه به جای تزریق چربی و ژل به چانه

اگر جایگزین دائمی به جای تزریق پرکننده را ترجیح می‌دهید، کاشت پروتز چانه می‌تواند کمک کننده باشد. جراح زیبایی چانه، یک ایمپلنت را در حین جراحی در چانه قرار داده تا تعادل صورت و فک را بهبود بخشد. به طور معمول، جراح ایمپلنت را در اطراف چانه و استخوان آن قرار می‌دهد. جراحی معمولاً یک عمل سرپایی است که کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. این روش یک روش دائمی است و تا آخر عمر دوام خواهد داشت. 

خلاصه بحث

افرادی که از ظاهر قسمت پایین صورت خود ناراضی هستند، ممکن است از تزریق چربی و ژل به چانه برای بهبود کانتور و وضوح چانه خود استفاده کنند. پرکننده‌های چانه روش‌های غیرجراحی هستند که شامل تزریق ژل و چربی به بافت نرم چانه می‌شوند. افرادی که قصد تزریق چربی و ژل به چانه را دارند باید با یک جراح زیبایی دارای گواهی معتبر مشورت کرده تا در مورد انتخاب بهترین نوع پرکننده و مناسب بودن آن‌ها برای عمل اطمینان حاصل نمایند. اگر به دنبال روش دائمی‌تری هستید، می‌توانید از پیوند چربی یا کاشت دائمی چانه استفاده نمایید.

می‌توانید انتظار داشته باشید که دو هفته پس از تزریق، نتایج را مشاهده کنید. تزریق چربی و ژل به چانه بسته به نوع پرکننده، سرعت متابولیسم شما و عمق قرار دادن پرکننده می‌تواند بین یک تا پنج سال دوام داشته باشد. اگر شما اطلاعات بیشتری در مورد تزریق ژل و چربی به چانه دارید، آن را در قسمت نظرات همین پست از زیبا باش با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

انواع روش های تزریق ژل و چربی

2 دیدگاه
 • دکتر سلام
  • دکتر سلام
  • 1401/10/30

  تزریق ژل به چانه بهترین روش هست در حال حاضر و این روش های جدید میشه تناسبات صورت رو به صورت دلخواه انجام داد ژل از تزریق چربی و قرار دادن پروتز در نقاط مختلف صورت بهتر هست

 • احمدرضا
  • احمدرضا
  • 1401/11/08

  سلام چند سی سی ژل برای چانه مناسب است ؟ کدام برند ها برای تزیق ژل خوب هستند ؟

نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلدهای الزامی علامت گذاری شده است*.

عضویت در خبرنامه

رایگان ثبت نام کنید و اولین نفری باشید که از پست های جدید مطلع می شوید.